Wanda Karpińska

 

Edward Bach (1886 - 1936) - nieprzeciętny, obdarzony intuicją lekarz, bakteriolog, homeopata, oddany bez reszty pacjentom.

Krótko po  ukończeniu studiów i rozpoczęciu praktyki lekarskiej dr Bach zorientował się, że to, czego nauczono go na uczelni medycznej nie miało nic wspólnego z szeroko pojętym uzdrawianiem człowieka.

Metody jakimi posługiwali się lekarze akademiccy polegały w większości na tłumieniu objawów już rozwiniętej choroby, bez zastanawiania się nad  przyczynami jej powstania, co przynosiło chorym więcej szkody, niż pożytku.

Natomiast dr Bach był przekonany, że podłożem większości chorób somatycznych jest psychika człowieka, więc uważał, że to nią trzeba się zająć w pierwszej kolejności, a  potem dopiero chorobami ciała fizycznego.

Dolegliwości ze strony psychiki  nie zamierzał jednak  leczyć objawowymi lekami chemicznymi - jak czynili to jego koledzy, lekarze - a  jakimiś bezpiecznymi lekami pochodzenia naturalnego.

Wzorem Hahnemanna poszukiwał ich  w świecie roślin; remediów mogących uzdrowić zaburzone emocje, wypaczone cechy osobowości, które byłyby jednocześnie bezpieczne dla organizmu i skuteczne w powrocie do równowagi psychofizycznej. Odkrył je w popularnych leśnych i  łąkowych kwiatach.

Działanie lecznicze wytwarzanych metodą homeopatyczną esencji kwiatowych wypróbowywał najpierw  na sobie, potem  na rodzinie, znajomych, a dopiero potem zaczął stosować u swoich pacjentów.

Efekty lecznicze tych niepozornych, aplikowanych doustnie kropelek przerosły jego oczekiwania. Chorzy przyjmując jego remedia wyraźnie  powracali do zdrowia nie doznając przy tym  niepożądanych objawów ubocznych.

Stopniowo normalizowały się u nich  najróżniejsze zaburzenia emocjonalne, zmieniały się na korzyść  negatywne cechy osobowości, cofały się choroby somatyczne - esencje oddziaływały korzystnie  na całego człowieka. I o to mu właśnie chodziło.

Bach prowadząc swoje długoletnie badania empiryczne nad esencjami zauważył, że są one w stanie przywrócić w organizmie harmonię i wyleczyć wiele uciążliwych chorób.

Dla przykładu stosując u swoich pacjentów wynalezione remedia obserwował, jak sukcesywnie zmniejszają się ich  lęki, obawy, strach, niepokoje, zwątpienie, rozpacz, przygnębienie, jak ustępuje apatia, zniechęcenie.

Dzięki przyjmowanym esencjom ludzie  pozbywali się natrętnych myśli, odzyskiwali  pewność siebie, nabierali dystansu do siebie i do otaczającego świata, przestawali się spieszyć, stawali się mniej wrażliwi na wpływy zewnętrzne, wyzbywali się skupienia na sobie lub nadopiekuńczości, przestawali się czuć samotni, znajdywali w swoim życiu cele, wytyczali kierunek rozwoju, co wcześniej, bez pomocy remediów było niemożliwe do spełnienia.

Nie ma żadnych wątpliwości - krople Bacha  działają leczniczo, i to na każdy żywy organizm. Pozytywnie reagują na nie nie tylko ludzie, ale też zwierzęta, a nawet rośliny.

Na efekty, od chwili zastosowania, nie trzeba długo czekać. Czasami po krótkotrwałym nasileniu występujących aktualnie lub po ujawnieniu się  wytłumionych w przeszłości objawów (co jest efektem pożądanym, ale nie u wszystkich musi wystąpić) następuje systematyczne, wyraźne cofanie się dolegliwości, zarówno ze strony psychiki, jak i ciała. Chory nie musi wierzyć, że krople mu pomogą, one działają bez względu na jego wiarę.

Po odstawieniu kropli Bacha nie obserwuje się nawrotu choroby, więc z całą pewnością nie są to leki objawowe. Następuje przy tym trwałe wyleczenie, ale dodajmy, że tylko w sytuacji, kiedy przyczyny powstania dolegliwości już nie oddziałują, kiedy zostały odszukane i wyeliminowane.

Remedia nie wywołują objawów ubocznych, nie można ich przedawkować ani uzależnić się od nich.

Można je bezpiecznie stosować, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, a nawet u niemowląt. Potwierdzonych, skutecznych wyleczeń są setki tysiące.

Esencje kwiatowe można bez obaw łączyć z każdym innym lekiem, zarówno chemicznym jak i homeopatycznym czy ziołowym.

Leczenie esencjami kwiatowymi nie koliduje ani z leczeniem klasycznym, ani też z metodami stosowanymi przez medycynę niekonwencjonalną. Może być albo uzupełnieniem innych metod leczenia, albo stanowić jedyną jego formę.

Leczenie esencjami trwa - w zależności od stanu chorego oraz od cech indywidualnych - od kilku godzin do kilku miesięcy.

Ponieważ osoba je stosująca sama doskonale wyczuwa poprawę, sama może zdecydować, kiedy zmniejszyć częstotliwość aplikowania kropli lub zakończyć terapię.

Zresztą można w razie potrzeby w każdej chwili  wznowić podawanie kropli  lub - na podstawie pojawienia się jakichś nowych objawów - dobrać nowy zestaw.

Niektórzy pacjenci potrzebują tylko jednej esencji kwiatowej, dla innych trzeba  kilku, ale zawsze maksymalnie do siedmiu składników w jednej mieszance.

Esencje kwiatowe są powszechnie stosowane w krajach Zachodu, coraz szybciej wchodzą też i do polskiej medycyny holistycznej.

Wiedzę o terapii kwiatowej, dzięki swojej potwierdzonej doświadczalnie skuteczności, włączono do programu nauczania wielu wyższych uczelni, np. w Wielkiej Brytanii.

Wiele krajów wprowadziło esencje kwiatowe do swoich lekospisów, i to nie tylko oryginalne, Bacha, ale przygotowane z rodzimych kwiatów. W Australii na przykład doskonale spełniają swoją rolę esencje przygotowane z wyselekcjonowanych kwiatów buszu australijskiego.

Dobór esencji najwłaściwiej powierzyć terapeucie, który posiada nie tylko stosowną wiedzę teoretyczną i praktyczną w tym zakresie, ale przede wszystkim intuicję i dar rozumienia problemów swojego klienta/pacjenta.

Terapeuta może ograniczyć się do podania samych esencji kwiatowych, jak i zaproponować dodatkowo inną naturalną terapię uzupełniającą, stosownie do stanu i potrzeb danej osoby. Zawsze jednak będzie to miało na celu przyspieszenie efektów leczniczych.

 

Serdecznie zapraszam do spróbowania  dobroczynnego działania na organizm remediów kwiatowych dra Bacha.Tekst autorski:
© Wanda Karpińska, 2003

Pobrano ze strony:
www.natura-medica.pl,
w dn. 15.11.2006, za zgodą Autorki.

O autorze:
Wanda Karpińska - mgr farmacji, naturoterapeuta, ukończone kursy I i II stopnia terapii esencjami kwiatowymi dr. Edwarda Bacha, zatwierdzone przez The Dr Edward Bach Foundation, pięcioletnia praktyka w stosowaniu remediów Bacha  (stan na dzień 31.12.2004).

 

 

 

 

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
24. - 27.02.2020
     Zobacz szczegóły   
                                     

Teneryfa_2020


Delfiny, walenie
TENERYFA

23. - 27.03.2020 
Warsztaty z A.Korte 
  Zobacz szczegóły
                                 

 

WARSZTATY_2020_Korte


Warsztaty 
WARSZAWA

06. - 07.06.2020 
Esencje
kręgów zbożowych
  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Esencje Bacha - Test


Zrób test! 
Samodzielnie wybierz esencje

 

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji