Igor Pietkiewicz

 

Wszystkie istoty czujące otoczone są pewnego rodzaju polem mocy, kręgiem energii, światła, który odzwierciedla wszystkie piękne jakości, talenty i aktywności, jakie istota ta przejawia w swym życiu. To właśnie pole energii malowano często symbolicznie jako aureole wokół świętych lub promienie światła bijące z serca.

Terapia dr. Bacha jako wyraz leczenia holistycznego 
Terapia kwiatowa Bacha
Wszystkie istoty czujące otoczone są pewnego rodzaju polem mocy, kręgiem energii, światła, który odzwierciedla wszystkie piękne jakości, talenty i aktywności, jakie istota ta przejawia w swym życiu. To właśnie pole energii malowano często symbolicznie jako aureole wokół świętych lub promienie światła bijące z serca. Było wyrazem poziomu realizacji, otwarcia, przejawianej miłości i współczucia.

Warto jednak wspomnieć, że pola energii otaczają każdy żywy organizm np. rośliny. Podobnie jak ludzie, także kwiaty otoczone są magicznym kręgiem subtelnych wibracji, dostrzeganych przez wrażliwe osoby jako gra kolorowych świateł. Są tak delikatne, a zarazem promieniste, że trudno je porównać do zwykłych kolorów spotykanych w świecie materialnym. Wywołują one u obserwatora wrażenie lekkości, świeżości, wzruszenia. Uświadamiają, jak bogaty jest nasz świat i ile piękna może być ukryte w zwykłej zewnętrznej formie, podobnie jak wrażliwość i miłość może być ukryta pod powierzchnią brzydoty, tak jak w znanej bajce „Piękna i Bestia”.

Czy każdy człowiek nosi w sobie to piękno? Oczywiście! Czasami jest ono jednak tak wewnątrz skrywane, że sami o nim zapominamy. Całą sztuką jest wtedy odkryć je na nowo. Jakże często potrafimy dostrzec piękno kwiatu róży, a jak trudno jest nam odnaleźć cudne jakości drzemiące w sercu ludzkim. O ileż łatwiej widzieć dolegliwości fizyczne, wady, niedociągnięcia, cienie, lub bloki energetyczne - jak to się często określa - niż światło duszy.

Zapominamy o tym co piękne. Umysł przepełnia się wrażeniami przykrymi, frustrującymi. Pełni pomieszania, przedzieramy się przez życie jak przez zarośla, odganiając z wszystkich sił to czego nie lubimy i pożądając to ca daje nam pozorne szczęście. Ciemne okulary silnie osadzone na nosie nie pozwalają nam widzieć prawdziwej natury rzeczy. Pojawia się niezadowolenie, smutek, tęsknota za czymś nieokreślonym.

W swojej praktyce terapeutycznej spotykam najczęściej osoby przejawiające stan psychiki podobny do opisanego. Czują się oni w życiu niezrealizowani, a to co przeżywają można najprościej określić cierpieniem. W takiej sytuacji, zadaniem terapeuty jest pomóc osobie na nowo odkryć siebie: dotrzeć do wnętrza, rozpoznać naturę emocji, odkryć swoje uzdolnienia, aspiracje i cele oraz sposoby ich twórczej realizacji w życiu. Aby tego dokonać, najefektywniejszą z poznanych przeze mnie metod pomagającą w tym procesie jest terapia kwiatowa Doktora Bacha.

 

Na czym polega terapia Bacha?
Aby zobrazować zasadę działania tej terapii, posłużę się przykładem peeling off the onion (obieranie cebulki), podanym przez jej twórcę, brytyjskiego lekarza Edwarda Bacha (1886-1936). Doktor Bach porównał osobowość człowieka do małej cebulki. U człowieka, już od najmłodszych lat narażonego na różne czynniki zewnętrzne, mogą powstać najprzeróżniejsze przeszkadzające emocje, przypominające warstwy w cebuli. Stają się one coraz liczniejsze i grubsze, odgraniczają osobę od jej prawdziwej natury, esencji.

Celem terapii jest zatem rozpuszczenie (uzdrowienie) każdej z tych warstw. W praktyce wygląda to zazwyczaj w ten sposób, że osoba przychodzi do gabinetu w stanie ogólnego pomieszania. Cierpi z powodu różnych stanów psychicznych, którym towarzyszą niejednokrotnie dolegliwości fizyczne. Pierwszym krokiem w terapii jest to, aby klient uświadomił sobie co naprawdę przeżywa i dlaczego. W wielu przypadkach osoby te nie są w stanie określić dokładnie jak się czują, ani nazwać swoich emocji. Dzięki pomocy doświadczonego terapeuty uczą się rozpoznawać przeżywane stany psychiczne i rozpoczynają pracę nad nimi.

Jako narzędzie terapeutyczne wykorzystuje się tutaj esencje pozyskiwane metodami homeopatycznymi z dziko (lub półdziko) rosnących kwiatów. Pomagają one osobie zrównoważyć wszelkie emocje. W trakcie terapii, osoba staje się coraz bardziej świadoma tego co przeżywa i dlaczego. Może lepiej zrozumieć swoją psychikę i poznać tendencyjne zachowania wyłaniające się w trudnych sytuacjach oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

 

Jak działają esencje 
W terapii kwiatowej mamy do dyspozycji 38 esencji - każdą z nich stosuje się na określony stan psychiki. Działanie esencji można przyrównać do uzdrawiającego dźwięku, który rozbrzmiewa w przestrzeni. Osoba potrzebująca zrównoważenia, poprzez przyjmowanie esencji, dostraja się niejako do ich naturalnych wibracji. W momencie kiedy następuje całkowite zrównoważenie - osoba harmonizuje z energią kwiatu. Z tego powodu esencje są całkowicie bezpieczne; nie ma możliwości przedawkowania lub uzależnienia się od nich.

Mimo iż doktor Bach sporządził tylko 38 różnych esencji, uważa się ten system za całkowicie zaspokajający wszelkie wymagania terapeutyczne. Chociaż natura ludzka jest bardzo skomplikowana, poprzez mieszanie odpowiednich esencji, mamy możliwość sporządzenia mieszanki dla każdej osoby (obliczono, że istnieje możliwość sporządzenia 293 milionów kombinacji).

W przypadku zastosowania terapii kwiatowej następuje bardzo szybka transformacja na poziomie emocji, uczuć, myśli i zachowań. W krótkim czasie można uzdrowić wszelkiego rodzaju stany psychiki np. strach, lęki, niepokoje, brak wiary i pewności siebie, niezdecydowanie, poczucie winy, żalu, smutku, złość, zniecierpliwienie, poczucie przytłoczenia obowiązkami, chandrę, zmęczenie, apatię, melancholię, różnego rodzaju frustracje itd. Można również w łatwy sposób poradzić sobie ze skutkami traumatycznych doświadczeń z przeszłości (np. szokiem po wypadku, gwałcie itp.). Dlatego też terapia kwiatowa jest bardzo skuteczna w przypadku występowania depresji, nerwic, trudności w relacjach z ludźmi, problemów seksualnych.

Szczegółowe informacje na temat zastosowania poszczególnych esencji możecie Państwo znaleźć w książce mojego autorstwa pt.: "Uzdrawiające Esencje Natury czyli Terapia Kwiatowa Doktora Bacha".

 

Igor Pietkiewicz
Artykuł z czasopisma Wiedza Tajemna, 1999

 

 

 

 

 

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
24. - 27.02.2020
     Zobacz szczegóły   
                                     

Teneryfa_2020


Delfiny, walenie
TENERYFA

23. - 27.03.2020 
Warsztaty z A.Korte 
  Zobacz szczegóły
                                 

 

WARSZTATY_2020_Korte


Warsztaty 
WARSZAWA

06. - 07.06.2020 
Esencje
kręgów zbożowych
  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Esencje Bacha - Test


Zrób test! 
Samodzielnie wybierz esencje

 

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji