Igor Pietkiewicz

 

Wielu pacjentów przychodzi do gabinetu terapii kwiatowej z problemami związanymi z życiem seksualnym. Seks jest niewątpliwie bardzo ważną sferą życia i istotne jest, aby człowiek czuł się również w tej materii zaspokojony i zrealizowany.

Wielu pacjentów przychodzi do gabinetu terapii kwiatowej z problemami związanymi z życiem seksualnym. Seks jest niewątpliwie bardzo ważną sferą życia i istotne jest, aby człowiek czuł się również w tej materii zaspokojony i zrealizowany.

Poczucie spełniania się w związku z drugą osobą jest tak samo ważne jak spełnianie się w pracy zawodowej (kariera - jakkolwiek rozumiana). Jeżeli człowiek czuje się niespełniony w jednej ze sfer, powstaje w nim poczucie niezadowolenia, co prowadzi do frustracji.

Problemy seksualne mogą być wynikiem różnych czynników. Zazwyczaj jednak są one związane z psychiką człowieka. Niejednokrotnie przyczyn tych problemów należy doszukiwać się w okresie dzieciństwa, dojrzewania i pierwszych związków, gdzie leży źródło różnych przeszkadzających emocji. Dzięki esencjom kwiatowym Bacha można pomóc osobie przetransformować te stany psychiczne, co da jej możliwość uzdrowić sferę życia związaną z seksem.

Częstym podłożem problemów seksualnych jest strach. Może to być strach przed pierwszym stosunkiem seksualnym, ciążą lub byciem wykorzystanym, zranionym, opuszczonym. Może to być także obawa przed krytyką ze strony rodziny, społeczeństwa. W sytuacjach takich zaleca się podanie osobie esencji z Figlarka.

Jeżeli seks wiąże się z poczuciem winy, należy wykorzystać esencję z Sosny. Jeżeli natomiast kojarzy się z czymś złym, grzesznym lub brudnym - Jabłoń płonkę (jest to także esencja dla osób nie akceptujących siebie, swojego wyglądu lub seksualności, a także dla ludzi, którzy czują się nieczyści, zbrukani - np. wskutek doświadczonego gwałtu).

W przypadku ludzi dopiero co rozpoczynających swoje życie seksualne z partnerem lub partnerką, dobrze jest również rozważyć zastosowanie esencji z Orzecha włoskiego, pomagającej przejść łagodnie z jednego etapu życia w następny, przystosować się do zmian.

Jak już wspomniałem, częstą przyczyną omawianego problemu mogą być nieprzyjemne (traumatyczne) doświadczenia z przeszłości. Użyję tutaj przykładu pacjentki, która w wieku kilkunastu lat została zgwałcona przez nieznajomego mężczyznę. Od tej pory czuła strach przed mężczyznami, urazę i niechęć do kontaktów z nimi. Podobne emocje mogą powstać, kiedy osoba zostaje porzucona lub zdradzona przez partnera. W podobnych przypadkach zaleca się Gwiazdę betlejemską na szok i jego skutki, Wierzbę w przypadku występowania urazy, żalu, poczucia wykorzystania, Figlarka jeżeli osoba jest w stanie sprecyzować czego się boi, lub też Osikę uzdrawiająca lęki o nieznanym podłożu (osoba nie wie dokładnie co wywołuje u niej niepokój).

W niektórych związkach jedna z osób może czuć się wykorzystywana. Sytuację taką można zauważyć wśród wielu bardzo młodych par, kiedy to jedna ze stron pragnie rozpocząć życie seksualne, a druga nie czuje się na to gotowa. W przypadku, kiedy jedna z osób jest uległa wobec drugiej, gdyż nie potrafi powiedzieć nie - co prowadzi do frustracji - warto zastosować esencję z Tysiącznika. Korzystne jest także podanie wspomnianej już Wierzby, jeżeli występuje przy tym żal i uraza.

W przypadkach niezdecydowania co do posiadanej orientacji seksualnej zaleca się esencję z Czerwca jednorocznego, pomagającą w dokonywaniu wszelkich wyborów. Jeżeli natomiast osoba sama nie akceptuje swojego wyboru, uważa swoje zachowania seksualne za złe lub chore Jabłoń płonka pomoże uzdrowić powstałe przez to napięcie. Osoby, których preferencje seksualne odbiegają od ogólnie akceptowanych przez większość społeczeństwa, mogą potrzebować ponadto esencje z Orzecha włoskiego (ochrona przed czynnikami z zewnątrz), Sosny (jeżeli występuje poczucie winy), lub Wierzby (jeżeli czują żal wskutek doznanej krzywdy).

W praktyce terapeutycznej spotkałem także osoby, które uskarżały się na swoich partnerów, gdyż tamci nie mogli sprostać ich potrzebom seksualnym. Osoby te ogarniała wtedy frustracja. W trakcie terapii odkrywały one często, że ich wysoka aktywność seksualna była sposobem na pozbycie się części nagromadzonego stresu (wynikającego np. z pracy zawodowej). Jedną z korzystnych w takich sytuacjach esencji jest Werbena. Zaleca się ją także osobom, które często się masturbują, aby wyładować stres. W przypadkach irytacji na partnera nie spełniającego oczekiwań, można użyć esencji z Buku czerwonego lub Wierzby (kiedy osoba czuje żal i urazę oraz obwinia drugą osobę).

Dobierając esencje należy zawsze rozważyć z jakiego typu osobą mamy do czynienia i jakie ogólnie stany osoba ta przejawia. Następnie dobieramy dla niej mieszankę, która pomoże jej odnaleźć siebie i jasno sprecyzować czego pragnie.

 

 

Pobrano ze strony:
http://alfabeta.terramail.pl/heal/bachsex.htm

 

 

 

 

 

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
24. - 27.02.2020
     Zobacz szczegóły   
                                     

Teneryfa_2020


Delfiny, walenie
TENERYFA

23. - 27.03.2020 
Warsztaty z A.Korte 
  Zobacz szczegóły
                                 

 

WARSZTATY_2020_Korte


Warsztaty 
WARSZAWA

06. - 07.06.2020 
Esencje
kręgów zbożowych
  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Esencje Bacha - Test


Zrób test! 
Samodzielnie wybierz esencje

 

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji