Warsztaty z Andreasem Korte:
Esencje zwierząt europejskich.
Esencje zwierząt afrykańskich.
Esencje morskie.
06. - 07.07.2019, Warszawa

 

 

 

 

"Właściwie nie miałem zamiaru pracować ze zwierzętami. Ale zwierzęta same „wpisały się” w mój życiowy plan.

Wszystko zaczęło się od delfinów.
Zostałem zaproszony na uniwersytet w La Laguna (Teneryfa) aby opowiedzieć o moich badaniach nad esencjami.
Pewnego wieczoru podeszła do mnie kobieta, mówiąc, że otrzymała dla mnie wiadomość. Nie znałem tej damy ani też o nic jej nie pytałem. Sięgnąłem więc po notatkę, którą mi podała, z pewnym sceptycyzmem.  Kiedy jednak ją przeczytałem zrozumiałem, że zawiera informacje o których nikt z zewnątrz nie mógł wiedzieć. Dalej było napisane, że powinienem przygotować się na coś bardzo szczególnego, coś w rodzaju „permanentnej wewnętrznej młodości” lub „permanentnego wewnętrznego szczęścia”.

Jakiś czas później kiedy przebywałem w Amazonii otrzymałem w nocy we śnie wiadomość tej treści: „z następną pełnią”.
Miesiąc później, przed powrotem do Europy, chcieliśmy jeszcze nacieszyć się kilkoma słonecznymi dniami na północnym wybrzeżu Kolumbii. Wsiedliśmy na statek by popłynąć na Karaiby, do przybrzeżnych wysepek, kiedy nagle dostrzegliśmy w wodzie grupę delfinów butlonosych.

Niewiele się namyślając założyłem kąpielówki i wskoczyłem do morza, do delfinów.
W tym momencie poczułem niezwykłą energię tych zwierząt.
Było to niedające się opisać poczucie szczęścia.
A potem zobaczyłem księżyc w pełni i wówczas zrozumiałem...”
Andreas Korte

  

Wyjątkowe spotkanie z Andreasem Korte -
niemieckim botanikiem, podróżnikiem, twórcą esencji energetycznych.

 
Andreas Korte po raz kolejny w Polsce !
06. - 07.07.2019, Warszawa
Warsztaty z esencji zwierząt europejskich, afrykańskich,
oraz esencji morskich!

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Esencja Delfin (Delph®) 
To bardzo niezwykła esencja, wysokoenergetyczna energia,

która harmonizuje i oczyszcza wszystkie nasze czakry i centra energii jednocześnie.
Przesłanie delfinów jest przesłaniem uniwersalnej miłości.
Delph® to esencja oczyszczania i aktywacji ciała.
Może być również wykorzystywana do aktywacji wody.

Esencja Delfin® powstała 22.12.1991 z pomocą wolno żyjących delfinów na północnym wybrzeżu Kolumbii. Jest to pierwsza na świecie esencja delfinów. Dla mnie była to wyjątkowa esencja, bardzo szczególne przeżycie. Nie miałem zamiaru ani pomysłu by pracować ze zwierzętami. Ale delfiny i wieloryby są ambasadorami całego królestwa zwierząt, więc zostałem do nich doprowadzony. A.Korte

 

 

Zwierzęta można dziś spotkać na całej naszej planecie. Ten sukces zawdzięczają konkretnym cechom, przede wszystkim zdolności do adaptacji oraz możliwości poruszania się. Na Ziemi istnieją prawie 2 miliony znanych gatunków, które przystosowały się do najbardziej zróżnicowanych stylów życia i siedlisk. Wiele gatunków pozostaje wciąż jeszcze nieodkrytych. 

Zwierzęta łatwo odróżnić od innych żywych istot, ponieważ się poruszają. Ale jest też wiele zwierząt, zwłaszcza tych żyjących w wodzie, które swoje dorosłe życie spędzają tylko w jednym miejscu. Niektóre z nich mają macki, wystające ramiona do chwytania i trzymania zdobyczy. Podobnie jak inne zwierzęta czerpią energię ze spożywanego pokarmu, co odróżnia je od roślin wykorzystujących światło słoneczne w procesie fotosyntezy.

Zwierzęta mają przeróżne rozmiary. Są zwierzęta, które są mikroskopijne, np. wrotki, które mają zaledwie 0,05 milimetra długości, małe muchy i chrząszcze o długości zaledwie 0,2 milimetra. A jednak zwierzęta te mają wszystkie narządy niezbędne do przeżycia.

Na przeciwnym krańcu skali znajdują się duże zwierzęta lądowe jak słonie lub żyrafy oraz wieloryby fiszbinowe, które dorastają do 25 metrów długości i ważą ok. 120 ton.

Zwierzęta są organizmami wielokomórkowymi, pozyskują energię poprzez trawienie pokarmu. Są zwierzęta roślinożerne i mięsożerne, są zwierzęta ciepło- jak i zimnokrwiste. Żyją w pojedynkę lub tworzą – jak koralowce – całe kolonie. Mogą poruszać się lub przynajmniej poruszać jakieś części siebie.

Esencja Niedźwiedź
Na poziomie fizycznym pomaga nam odzyskać siłę,

gdy czujemy się wewnętrznie wyczerpani i skapcaniali.
W sporcie wyczynowym pomaga uwolnić wewnętrzną moc.
Osobom, które przebyły długą chorobę pomaga powoli odzyskać siły.

 

Zwierzęta reprezentują największe imperium

Znamy ponad 1,5 miliona gatunków zwierząt, nowe są odkrywane każdego roku. Naukowcy szacują, że całkowita liczba gatunków może wynosić około 30 milionów. Oznacza to, że odkrycie i opisanie nowych gatunków prawdopodobnie nigdy nie zostanie zakończone.

Prawie wszystkie znane nam zwierzęta to kręgowce. Wszystkie kręgowce są ze sobą spokrewnione, mają wspólnych przodków, którzy żyli na Ziemi miliony lat temu. Należą do nich dobrze znane zwierzęta wodne, zwierzęta lądowe i ptaki, a także my, ludzie.
Kręgowce jednak stanowią tylko około 3% wszystkich zwierząt. Naprawdę duża grupa - około 97% gatunków - to bezkręgowce czyli zwierzęta bez kręgosłupa. Większość z nich - wielkim wyjątkiem jest kałamarnica olbrzymia, dorastająca do 16 metrów - to zwierzęta malutkie żyjące w niedostępnych siedliskach, np. w szczelinach. Filtrują wodę, którą pijemy, są odpowiedzialne za życie w glebie.

 

 

Ewolucja
Wszystkie żywe istoty muszą stale dostosowywać się do nowych warunków życia. Zwierzęta rywalizują o ograniczone zasoby jak siedlisko lub żywność. W tych zawodach niektóre cechy okazują się bardziej korzystne niż inne, dzięki czemu ich posiadacz może się lepiej dostosować i spłodzić więcej potomstwa niż inne zwierzęta.

Nieustannie dochodzi do mutacji w materiale genetycznym istot żywych, co tworzy wielką różnorodność. Zmiany genetyczne przenoszone są z pokolenia na pokolenie i zachodzą bardzo powolne. Przez tysiące lub miliony lat zarówno wygląd jak i zachowanie zwierzęcia może się całkowicie zmienić. Wszystkie te informacje są zapisane w DNA. Każde zwierzę, w tym także człowiek, jest taką żywą pamięcią historii ewolucyjnej, która odzwierciedla, że wszystkie gatunki są ze sobą spokrewnione, połączone;


w tym leży klucz w uzdrawiającej mocy zwierząt dla nas ludzi.
 

Zwierzęta w psychologii

Zwierzęta są bliskimi krewnymi człowieka. W swych fundamentalnych życiowych podstawach człowiek przynależy do zwierząt. Genetycznie są nam najbliższymi żywymi istotami. Wszak, my także wyszliśmy z tego królestwa.

Zwierzęta mają dla nas wiele różnych znaczeń: ludzie zawsze polowali na zwierzęta i dzięki nim żyli, z czasem udomowili je. Człowiek hodował zwierzęta, wychowywał je i ochraniał aby żywić się ich mięsem, mlekiem, jajami. Okrywał się ich skórami, tkał odzienie z ich wełny. Używał siły zwierząt by uprawiać pola, ciągnąć pług, jeździć na grzbiecie koni.

Z czasem uczynił z nich swych towarzyszy; wilki zamienił w psy, dzikie koty w koty domowe.
Relacje emocjonalne, które ludzie budują z psem, kotem, koniem lub innymi zwierzętami, często są odwzajemniane.
Psy pomagają niewidomym znaleźć drogę i lepiej się poruszać w terenie. Niektóre gatunki małp służą pomocą żyjącym samotnie osobom niepełnosprawnym. Tak rodzą się całkiem bliskie relacje.

Kilka lat temu, podczas huraganu nad Stanami Zjednoczonymi, kiedy miasto Nowy Orlean zostało zalane a jego mieszkańcy ewakuowani, wiele osób, zwłaszcza starszych, nie wsiadło do autobusów, ponieważ nie wolno im było zabrać ze sobą swojego zwierzaka.

 

 

Esencja Rak
Esencje pomaga nam skonsolidować się i rozwijać zaufanie.

Ludzie, którzy z natury są lękliwi uczą się ponownie badać swoje obawy i lepiej je rozumieć.
Istnieją lęki, które prowadzą nas do ostrożności i roztropności, pomagają nam chronić życie i zdrowie. Ale jest też wiele lęków, obaw, które powinniśmy odpuścić, uwolnić, tym samym czyniąc miejsce zaufaniu.

 


Zwierzęta w snach

Poprzez sny mamy możliwość dostępu do naszej podświadomości.

Zwierzęta nieustannie pojawiają się w naszych snach. Psychologowie kojarzą zwierzęta z ludzkimi popędami i instynktami. Zwierzęta w marzeniach sennych często symbolizują to, co w nas zwierzęce, dzikie, instynktowne. Szczególnie w czasach, gdy ta dzikość jest coraz bardziej w nas tłumiona, ważne jest, aby przetrwała w naszym wewnętrznym świecie.

Sen o dzikich zwierzętach, pokazuje stan naszej energii życiowej. Zwierzęta we śnie symbolizują nasze uczucia, których zwykle nie okazujemy na co dzień a które zazwyczaj ujawniają się w sytuacjach kryzysowych. W snach zwierzęta pokazują nam inne sposoby wyrażania naszego wnętrza, potencjału naszej duszy lub tego, jak możemy uleczyć naszą Animę.

Dzięki snom o zwierzętach uświadamiamy sobie nasze ciemne strony. Uczucia - gniew, nienawiść, zazdrość lub chciwość - których pozbyliśmy się dzięki edukacji, odbijają się we śnie przez pojawienie się dzikich zwierząt, które również pokazują naszą dzikość.

 

 

Esencja Salamandra
Salamandra ognista z miłością przypomina nam o naszej przeszłości, pomaga nam ją zintegrować. 
Pomaga zrównoważyć i zregenerować siłę ognia w nas. Siła ognia to: energia sprawcza, umiejętność egzekwowania, siła napędowa, ciepło, moc stwórcza, entuzjazm, seksualność. Jeśli użyliśmy zbyt wielu tych energii, wchodzimy w nierównowagę energetyczną. Salamandra pomaga nam zregenerować te siły i zrównoważyć je energetycznie. W zabiegach akupunktury esencja działa szczególnie na te punkty meridianów, które są związane z elementem Ognia. Esencja ma silne właściwości regenerujące.

 

 

Jak mogę odnaleźć swoje zwierzę mocy?

- na poziomie duchowym możesz spotkać swojego zwierzaka w trakcie medytacji,
- poprzez silną więź i miłość, którą odczuwa się do zwierzęcia,
- poprzez spotkania w naturze lub poprzez silny kontakt wzrokowy,
- czasami możesz zostać ugryziony przez zwierzę; w interpretacji szamanów zwierzę wybrało Cię, by przekazać Ci swoją moc,
- kiedy otrzymujemy w prezencie przedmioty zwierzęce lub przychodzą do nas w inny sposób, np. często znajdujemy ptasie pióra,
- poprzez prawdziwe spotkania ze zwierzętami, kiedy dotykamy zwierzęcia, kiedy go głaskamy,
- kiedy we śnie zwierzę pokazuje się raz po raz i rozmawia z nami,

 
Co może zrobić dla nas moc zwierząt ?

- pomaga podjąć ważne decyzje,
- pomaga zrównoważyć, oczyścić i przekształcić nasze ciało energetyczne, rozpuścić stare wzorce, zastąpić stare energie,
- wspiera procesy leczenia, jest źródłem silnych impulsów wspomagających,
- wspierając naszą samoocenę, pomaga nam pokonać wewnętrzne lęki i ograniczenia,
- pomaga w rozwoju wewnętrznym,
- wspiera procesy samoleczenia, samozdrowienia,
- pokazuje, jaka jest nasza moc, energia życiowa oraz co możemy zrobić, aby ją przywrócić i utrzymać,
- chroni naszą energię życiową, może nas prowadzić na poziomie duchowym

 

  

 

 

Więcej o esencjach zwierząt europejskich, afrykańskich oraz esencjach morskich - 
okolicznościach ich powstania, szczególnych właściwościach, zastosowaniu - 
dowiesz się na warsztatach 06. - 07.07.2019 r. w Warszawie.

 

  

Ku przestrodze!

Czasy w których żyjemy są ostatnim momentem by krytycznie spojrzeć na świat w którym żyjemy i dokąd jako mieszkańcy tej planety zmierzamy.

Ludzkość rozrasta się w oszałamiającym tempie. Około roku tysięcznego było nas ludzi na całej Ziemi zaledwie 300 milionów. Na początku XX wieku było nas już 3 miliardy, dzisiaj w roku 2019 jest nas już dwa razy więcej! Jeśli dalej rozwijać się będziemy w takim tempie wkrótce – wg. ONZ w roku 2050 - będzie nas 9 miliardów!

Ludzkość rozrasta się niesamowicie. Rozprzestrzeniamy się po całej planecie, docieramy coraz dalej, zajmujemy nowe tereny dotychczas zarezerwowane tylko dla natury. Penetrujemy najodleglejsze zakątki tej ziemi, systematycznie rugując i wypierając rośliny i zwierzęta z ich dotychczasowych siedlisk. „Czerwone listy” zagrożonych bądź wymarłych gatunków stają się coraz dłuższe.

Staliśmy się cywilizacją konsumpcji, nastawioną wyłącznie na wzrost i zysk. Zdecydowanie więcej czasu poświęcamy dzisiaj zakupom w centrach handlowych niż rodzinie, dzieciom, przyjaciołom. Wszechobecne reklamy zapewniają nas, że tylko posiadanie wciąż więcej i więcej uczyni nas szczęśliwymi.

Sensem życia wielu z nas, zwłaszcza mieszkańców krajów wysokorozwiniętych, stało się posiadanie. Jesteśmy „łowcam okazji”. „Kupić więcej za mniej” stało się motorem naszego działania. W tej pogoni za okazjami, nie zauważamy kto płaci faktyczną cenę za ten tani produkt: natura, zwierzęta a na końcu także i człowiek!

Zaczyna się od wydobycia surowców. By je pozyskać niszczymy naturalne siedliska, wycinamy lasy deszczowe, zanieczyszczamy rzeki i jeziora, zatruwamy ziemię i powietrze. Surowce pozyskane na jednym krańcu ziemi transportowane są potem, znowu ze szkodą dla środowiska, do zakładów produkcyjnych, które dla maksymalizacji zysków lokowane są w krajach tzw. „niskiej płacy”, gdzie prawodawstwo jest tak ułomne, że nie chroni ani tamtejszych pracowników, którymi zwykle są młode kobiety lub dzieci ani lokalnego środowiska.

Wytworzone po minimalnych kosztach towary przewożone są ponownie wielokrotnie z miejsca na miejsce, znów ze szkodą dla naszego środowiska transportowane do celu przeznaczenia. W końcu lądują w koszyku konsumenta, który cieszy się z kolejnej „złowionej” cenowej okazji.

Zmieniająca się dzisiaj bardzo szybko moda, krótka trwałość produktów, niekompatybilność z urządzeniami elektronicznymi, zwłaszcza wśród sprzętu komputerowego, sprawiają, że większość z tych towarów trafia do śmieci po krótkim czasie użytkowania, w najlepszym przypadku jest poddawana recyklingowi. Jednak wiele z tych odpadów, zwłaszcza komputerowych, jest wysyłanych nielegalnie - ze względu na koszty - do biednych krajów, gdzie ponownie zatruwają środowisko, ludzi i zwierzęta.

Kilka przykładów:
- morza eksploatowane są ponad miarę przez wysokoprzemysłowe rybołówstwo. W ciągnące się kilometrami sieci wpadają nie tylko ryby ale także delfiny i żółwie przetwarzane potem na olej.

- lasy deszczowe wycinane są masowo pod uprawę soi jako taniej karmy dla zwierząt domowych lub pod produkcję oleju palmowego, abyśmy mogli nadal kupować tanie ciasteczka. To, że przy tym niszczone są siedliska zwierząt, np. orangutanów, które nie mogą już dla siebie znaleźć pożywienia, mało kogo obchodzi.

- rosnące ceny minerałów m.inn. złota, ołowiu sprawiają, że ich poszukiwacze zapuszczają się coraz dalej, docierając w najodleglejsze zakątki Amazonii. Używają przy tym metali ciężkich np. rtęci które zatruwają nie tylko ludzi, mieszkających tam Indian ale i wody gruntowe oraz rzeki. Metale ciężkie z ich nurtem trafiają potem do morza gdzie zatruwają ryby i delfiny.

- marynarka wojenna używa na swych okrętach systemu sonarnego, którego wysokie częstotliwości emitowane na wiele kilometrów przerażają i zabijają wieloryby. Oczywiście, oficjalnie jest to zabronione.

- wzrost populacji ludzi w Afryce i Azji sprawia, że ludzie rozprzestrzeniają się zajmując ostatnie zakątki przyrody, zmieniają środowisko co zagraża ostatnim tygrysom, których siedliska stają się coraz bardziej ograniczone.

- transport morski sprawia, że wraz ze statkami pływającymi po wszystkich oceanach świata przemieszczają się organizmy, które kolonizując się i mnożąc w nowych miejscach zagrażają gatunkom rodzimym.

- świadome działania osadników w Australii; celowo sprowadzone zwierzęta z Europy (zające), rozmnożyły się niekontrolowanie wypierając z lokalne zwierzęta z ich dotychczasowych siedlisk.


Odkąd człowiek opanował ogień, przez tysiące lat zmienił środowisko ogromnie. Jednak zawsze było wystarczająco dużo przestrzeni życiowej, nietkniętej przyrody, w której zwierzęta mogły przeżyć. Teraz wciąż powiększająca się ludzkość wypiera naturę, wypiera rośliny i zwierzęta. Coraz więcej gatunków roślin i zwierząt zagrożonych jest wymarciem i wyginięciem. Wymieranie gatunków dodatkowo przyspiesza obecna zmiana klimatu spowodowana działalnością człowieka.

Ziemia przeszła już kilka zmian klimatycznych, każdorazowo prowadzących do masowego wymierania gatunków roślin i zwierząt.
Ocieplenie oceanów prowadzi do masowej śmierci koralowców w różnych strefach, co ma szczególnie ważne znaczenie ponieważ rafy koralowe, podobnie jak lasy deszczowe, mają największą różnorodność biologiczną.

To smutne, że wiele gatunków zwierząt wymarło a inne jak czarny nosorożec, tygrys, orangutan są zagrożone wyginięciem. Zagrożonych wymarciem jest także wiele płazów, ryb i owadów oraz innych bezkręgowców, których status lub zasoby, często są mało znane. Inne gatunki, np. papuga ara Spix, nie są już spotykane w naturalnym środowisku, ostatnie okazy przetrwały tylko w niewoli. Wiele gatunków spotkać można obecnie tylko w ogrodach zoologicznych, które z kolei próbują odzyskać niektóre gatunki poprzez programy hodowlane.

 

Zwierzęta tak jak i my są boskim stworzeniem, 
zasługują by traktować je należycie, z szacunkiem.

 

Nacisk konsumentów aby wszystko było jak najtańsze, doprowadził do powstania nowoczesnego przemysłu rolnego, który jest całkowicie nietransparentny i bezwzględny, nastawiony wyłącznie na maksymalny zysk. We współczesnych oborach instalowane są sterowane komputerowo systemy karmienia, wszystko jest w pełni zautomatyzowane. Ustawiane są w nich małe zagrody, w których zwierzęta tuczone są bez dostępu do światła słonecznego, bez świeżego powietrza, jedno stojące na drugim. Zwierzęta są dręczone, przycinane, kastrowane, tuczone i ostatecznie beznamiętnie zabijane. Pasza, która pochodził z silosów, nie jest już produkowana w gospodarstwie, ale kupowana od importujących ją firm. 

Z rybołówstwem rzecz ma się podobnie. Oceany są bezwzględnie wykorzystywane. Obszary chronione w morzach wciąż pozostają iluzją. Nigdzie nie widać woli dokonania zmian. Ryby możesz jeść tylko wtedy bezpiecznie, jeśli wiesz, skąd pochodzą, jeśli masz pewność, że złowiono je tylko małymi łodziami rybackimi. Dziś znaczna część ryb pochodzi z dużych ferm rybnych gdzie często nie dba się o należytą czystość i prowadzi gospodarkę obciążającą morza.

 

Natura jest wiecznym cyklem budowania, zachowania, niszczenia i odnawiania. Rośliny i zwierzęta karmią zwierzęta. Rośliny i zwierzęta karmią ludzi. To wszystko jest kwestią równowagi i świadomości. Jeśli dziękujemy roślinom i zwierzętom, wówczas przywrócona jest równowaga energetyczna. Człowiek staje się strażnikiem i nośnikiem tej energii na poziomie duchowym. Im częściej powracać będziemy do natury, tym bardziej zrównoważone staną się te energie. Nie będziemy już wykorzystywać i lekceważyć zwierząt. A kiedy staną się częścią nas, będziemy wdzięczni i docenimy to. Wtedy znowu staniemy się jednością w boskim źródle stworzenia.

Ludy pierwotne, Indianie, czuli respekt wobec zwierząt, obdarzali je szacunkiem. Musieli przemierzać przestrzenie by zapolować, aby się wyżywić. Łączyli się z duchem zwierzęcia, a kiedy go zabili, dziękowali mu, szanowali go i czcili. Bardzo świadomie korzystali z wszystkich jego części.

My, ludzie współcześni powinniśmy być świadomi spożywanego pożywienia. Mówi się: „jesteś tym, co jesz”. Nasze zdrowie jest naszym najwyższym dobrem. Teraz chodzi o to, by przywrócić mu dawną wartość i znaczenie.

 
Żyj świadomie! Miej baczenie na siebie!
Świadomie dziękuj Bogu Stwórcy, Matce Ziemi, roślinom i zwierzętom!
 

 (Powyższy tekst przygotowany został w oparciu o publikację: "Heilkraft der Tiere" autorstwa Andreasa Korte i dr. Petera Spitzera. Tłumaczenie i opracowanie: Beata Kozłowska. Książka dostępna w języku niemieckim, angielskim, francuskim, w wersji papierowej oraz jako e-book)

 

 

Andreas Korte

Niemiecki botanik, podróżnik, twórca esencji.
Uznawany jest za kontynuatora dzieła prekursora terapii esencjami kwiatowymi dr. Edwarda Bacha, jego współczesnego wielkiego następcę. 

W poszukiwaniu materiału na nowe esencje Andreas Korte przemierzył Europę, Afrykę, Wyspy Kanaryjskie, Amazonię.

Korte nie tylko znacznie rozszerzył gamę dostępnych esencji - obecnie jest ich około 400 -  ale także opracował innowacyjną metodę ich wytwarzania za pomocą geody krystalicznej, która nie wymaga zrywania i niszczenia roślin.

Znacznie poszerzył także esencjonalny arsenał: dzisiaj oprócz klasycznych 38 esencji kwiatowych dr. Bacha do naszej dyspozycji oddaje esencje dziko rosnących kwiatów afrykańskich i kanaryjskich, orchidei (amazońskich, europejskich, kubańskich), roślin owadożernych, kaktusów a także esencje minerałów, grzybów, zwierząt morskich, zwierząt europejskich i afrykańskich.

Listę esencji zamykają unikatowe i jedyne w swoim rodzaju, bezprecedensowe esencje kręgów zbożowych, których moc wykorzystana została w opracowanej i opatentowanej przez A.Korte autorskiej kuracji - Holistycznej Terapii Światłem.    

A.Korte współpracuje z licznymi instytucjami naukowymi, organizacjami badawczymi, uczelniami, stowarzyszeniami i administracją rządową. Na długiej liście są m.in.: Ogród Botaniczny w Berlinie, Ogród Botaniczny w Tybingen, słynne ogrody królewskie Kew Garden w Londynie, Organizacja Inderena i Park Narodowy Amacajacu w Amazonii.

Skuteczność działania jego esencji potwierdziły badania Instytutu Komunikacji i Badań Mózgu w Stuttgardzie / Niemcy.

Korte realizuje również liczne projekty ekologiczne współpracując z naukowcami, badaczami, poszukiwaczami z Niemiec, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Argentyny, Urugwaju, Japonii.
Z pomocą esencji pomaga zagrożonym ekosystemom, ratuje obszary zniszczone przez kataklizmy i klęski żywiołowe jak Czernobyl, Fukushima.

Prowadzi również aktywną działalność edukacyjną i propagatorską. W jego szkoleniach, kursach, warsztatach, sympozjach i konferencjach organizowanych w Europie, Ameryce Południowej i Środkowej oraz Japonii uczestniczyły już tysiące osób.

 


Warsztaty, Japonia, Tokio 2011

 


 

 
Warsztaty, Hiszpania, Madryt 2014

 

Każdego roku w lutym, na Wyspach Kanaryjskich organizowane są seminaria z delfinami.

 

 

Andreas Korte po raz pierwszy gościł w Polsce w latach 80
na zaproszenie dr. Drzymulskiego - pioniera esencji energetycznych w naszym kraju. 

 

Już wkrótce Andreas Korte ponownie odwiedzi Polskę!
W dniach 06. - 07.07.2019 w Warszawie 
poprowadzi warsztaty
z esencji zwierząt 
europejskich, afrykańskich
oraz esencji morskich 

 

Od czasów dr. Bacha, wynalazcy i prekursora terapii esencjami kwiatowymi, leczenie esencjami na stałe weszło do kanonu współczesnej medycyny naturalnej, stając się jej istotnym elementem w leczeniu dolegliwości emocjonalnych i wynikających z nich zaburzeń somatycznych.

Dzisiaj leczenie esencjami znane jest na całym świecie. W niektórych krajach (np. na Kubie) jest elementem oficjalnego, państwowego kształcenia medycznego.

Badania nad esencjami zainicjowane w latach 30-tych ubiegłego wieku przez dr. Bacha, zostały wprowadzone przez A.Korte w latach 80-tych w nową fazę: Korte nie tylko opracował nową metodę ich wytwarzana z pomocą geody krystalicznej ale też rozszerzył dotychczasowy system o nowe esencje m.inn. zwierząt europejskich, afrykańskich oraz zwierząt morskich.

Przygodę z esencjami zwierząt zapoczątkowało opracowanie w 1991 r. esencja Delfin, której częstotliwości pozyskano od swobodnie żyjących na wolności delfinów.

 

Wraz z odkryciem esencji Delfin stało się jasne, że
lecznicze wibracje pozyskiwać można nie tylko
ze świata roślin, minerałów ale i ze świata zwierząt. 

 

 Esencje nie są medykamentami w tradycyjnym rozumieniu, 
są raczej środkiem harmonizującym. 
Działają nie na symptomy, objawy i dolegliwości 
ciała i psyche, ale na ich przyczynę. 
Usuwają je, wspierają na drodze wewnętrznego rozwoju. 

Esencje są energetycznym nośnikiem afirmacji,
harmonizujących informacji  m.inn. roślin, minerałów, zwierząt. 
Można nazwać je „katalizatorami” albo witaminami duszy, które
pomagają rozwinąć równowagę i harmonię pomiędzy ciałem, umysłem i psyche.
 

 
  
Zdrowie to stan pełnej równowagi między sferą
ciała - umysłu - ducha.
 

 

Więcej o esencjach zwierząt europejskich, afrykańskich oraz esencjach morskich -
okolicznościach ich powstania, szczególnych właściwościach, zastosowaniu -
dowiesz się na warsztatach 06. - 07.07.2019 r. w Warszawie.

 

Ilość miejsc jest ograniczona!
By mieć pewność uczestnictwa w warsztatach
zarezerwuj swoje miejsce już teraz!  


 

W programie warsztatów:

- wprowadzenie do esencji
- metody doboru esencji (radiestezyjna, test pulsu, kinezjologiczna)
- praca z esencjami zwierząt afrykańskich i europejskich
- praca z esencjami morskimi

Forma warsztatów:

- wykład
- prezentacja
- praktyczna praca z esencjami
- medytacje, wizualizacje
- ćwiczenia praktyczne

Warsztaty prowadzone w języku niemieckim.
Tłumaczone na język polski konsekutywnie!    

 
Termin:

06. - 07.07.2019 (sobota - niedziela)
sobota: godz. 09.00 - 18.00
niedziela: godz. 09.00 - 17.00

 

Miejsce:

Splot Artystyczny
ul. Śniadeckich 17
00-654 Warszawa

tel.: 22 628 49 91 (od 8.00 do 16.00)
tel. kom: 601 36 19 27

Dojazd autobusem: przystanek pl. Konstytucji
Dojazd metrem: stacja Politechnika
Dojazd tramwajem: przystanki: pl. Konstytucji, pl. Politechniki

   

Koszt: 

Warsztaty: 980,- zł od osoby
W cenie opłata z kurs, materiały szkoleniowe, poczęstunek w przerwie kawowej, certyfikat.
Noclegi, wyżywienie we własnym zakresie.

 

Informacje dodatkowe:

Na warsztaty proszę zabrać obuwie zastępcze, długopis, notatnik.

 

Zgłoszenia:
Joanna Górzyńska
Tel.: 518 915 798
E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 
Ilość miejsc ograniczona.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń!  
Zarezerwuj swoje miejsce już teraz!

 

 

 

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY!!!
26. - 29.08.2019

     Zobacz szczegóły     
    

HTŚ_Delph


HTŚ® Delph
Luminarium

WROCŁAW
13.06.2019
 28.06.2019
 
    Zobacz szczegóły     

 

 

WARSZTATY_2019


Warsztaty 
WARSZAWA

06. - 07.07.2019 
Esencje
zwierząt europejskich,
afrykańskich, morskie
  Zobacz szczegóły 
                                 

 

Quantec - NOWOŚĆ!!!

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji