Igor Pietkiewicz

 

Każdy właściciel zwierząt domowych może zaobserwować, że reagują one w szczególny sposób. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, posiadają swoiste cechy charakteru. Uczą się, odczuwają i reagują na różne bodźce.

Zwierzęta zadowolone, których potrzeby są zaspokojone, wykazują większą aktywność życiową i mniej problemów zdrowotnych.

Z drugiej strony doświadczają również negatywnych stanów psychiki, takich jak strach, osamotnienie, apatia. Uczucia te mogą wpływać na ich zachowanie i ogólnie na jakość życia.

Ekstrakty dr Bacha są preparatami pozyskiwanymi z kwiatów dzięki wykorzystaniu szczególnych metod wynalezionych przez dr Edwarda Bacha. (...)

Każdy z ekstraktów oddziałuje na określone emocje lub cechy charakteru. Pomagają one zachować spokój i pozytywne nastawienie do życia. Metoda ta działą skutecznie nie tylko na ludzi, ale również na zwierzęta - redukuje ich napięcie i wzmacnia silne strony charakteru.

Odczytywanie zachowań zwierząt
Dobór ekstraktów dla zwierząt może wydawać się z początku trudny, gdyż nie mogą one opowiedzieć o swoich przeżyciach. Jednak dzięki obserwacji możemy określić ich typowe cechy charakteru i zidentyfikować określone emocje.

Komunikacja niewerbalna jest najlepszym kluczem do określenia samopoczucia Twojego zwierzaka. Aby rozpoznać, który ekstrakt jest najwłaściwszy, obserwuj język ciała, typowe zachowania oraz wszelkie zmiany w sposobach reagowania, oczywiście odpowiednio do gatunku. Warto również wziąc pod uwagę wszystkie zdarzenia, które mogą narażać twojego zwierzaka na stres. (...)

Czy twój kot zaczął obsikiwać mieszkanie, jak tylko w domu pojawił się kolejny kot? Dokładna obserwacja pozwoli ci ustalić możliwe przyczyny pojawiających się problemów, a kiedy już je poznasz, będzie ci łatwiej okreśłić emocje, które za nimi stoją. (...)

Przydatne ekstrakty dr. Bacha
Poniżej kilka przykładowych sytuacji, w których można zastosować określone ekstrakty:

Kiedy Twoje zwierzę... Zastosuj...
- jest szczególnie bojaźliwe, reaguje strachem na obcych, inne zwierzęta, hałasy - Kroplik (Mimulus)
- przeżyło szok i cierpienie (np. z rąk poprzedniego właściciela) - Śniedek (Star of Bethlehem) lub Rescue Remedy
- jest pełne energii, nadmiernie pobudliwe - Werbena (Vervain)
- ma trudności z przystosowaniem się do nowych warunków (np. po zmianie miejsca zamieszkania, w czasie ciąży lub pojawieniu się w rodzinie innego zwierzęcia) - Orzech włoski (Walnut)
- cierpi na brak pewności siebie i z trudem przeżywa nowe wyzwania (np. wystawy, kontakt z innymi zwierzętami) - Modrzew (Larch)
- słabo reaguje na próby nauki i powtarza niewłaściwe wzorce zachowań - Pąk kasztanowca (Chestnut bud).

RescueTM Remedy jest kombinacją pięciu z 38 oryginalnych ekstraktów dr Bacha, stosowaną przez wielu ludzi w chwilach stresu lub kryzysu emocjonalnego. Preparat ten może być pomocny także w przypadku zwierząt - szczególnie tych po przejściach. Zawiera w sobie ekstrakt ze Śniedka (szok i jego następstwa), Posłonka (panika, przerażenie), Śliwy wiśniowej
(zachowania histeryczne), Niecierpka (podenerwowanie, irytacja) i Powojnika (przeciwdziała omdleniom, dezorientacji).

Rescue Remedy jest wykorzystywane od lat przez tysiące właścicieli zwierząt. Dostępne obecnie też w buteleczce z atomizerem (jako Rescue spray) może być łatwo i skutecznie użyte w każdej sytuacji. Wystarczy dwa razy prysnąć na skórę zwierzęcia. Należy jednak uważać, aby środek nie dostał się do oczu, ponieważ zawiera alkohol.

Dawkowanie
Wielu hodowców podaje zwierzętom ekstrakty w miseczce z wodą lub jedzeniem. Dawkowanie jest następujące:
2 krople wybranych ekstraktów (4 krople w przypadku Rescue Remedy) na miskę.
Niektóre zwierzęta nie piją dość często, a więc nie przyjmują ekstraktów wystarczająco regularnie, aby uzyskać optymalny efekt. (...)

Istnieje kilka sposobów podawania ekstraktów (lub ich mieszanek) zwierzętom:
- bezpośrednio do pyska za pomocą pipety
- naniesienie na nos, aby została zlizana przez zwierzę
- naniesienie np. na łapy, futro, okolice uszu - tak, żeby została wchłonięta przez skórę.

 

Fragmenty artykułu z cyklu "Klub zdrowia i urody"
opublikowanego w czasopiśmie Nieznany Świat

 

 

 

 

 

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
24. - 27.02.2020
     Zobacz szczegóły   
                                     

Teneryfa_2020


Delfiny, walenie
TENERYFA

23. - 27.03.2020 
Warsztaty z A.Korte 
  Zobacz szczegóły
                                 

 

WARSZTATY_2020_Korte


Warsztaty 
WARSZAWA

06. - 07.06.2020 
Esencje
kręgów zbożowych
  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Esencje Bacha - Test


Zrób test! 
Samodzielnie wybierz esencje

 

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji