Sabine Heüveldop

 

Zrozumienie, że ograniczenia w odnoszeniu sukcesów, poważne choroby oraz związane z nimi objawy stanowią zaledwie koniec długiego łańcucha dolegliwości rozwijało się z czasem, także w medycynie weterynaryjnej. 

W końcu rozpoznano, że nie ma większego sensu wyłącznego leczenia symptomów na końcu tego łańcucha. Szczególnie w terapii koni coraz większy nacisk kładzie się na leczenie całościowe.
Podstawą jest świadomość, że uzdrowienie to znalezienie i wyleczenie przyczyn jakiejś dolegliwości.


Pozytywne wyniki terapii przekonały Elfi Köttner.
W międzyczasie została już użytkownikiem QUANTECA®.

 

Jednak właśnie przy badaniu przyczyn - mimo wyszukanych metod diagnostycznych - właściciele koni, terapeuci i weterynarze często poznają własne granice.

Biokomunikacja instrumentalna stanowi ewidentną możliwość uzyskania ważnych danych o pacjencie. Przy pomocy nowoczesnych systemów można nie tylko zapisać wyniki diagnoz, lecz często też odtworzyć związki przyczynowe.

W wielu wypadkach wskazówki te zostają potwierdzone przez właścicieli zwierząt.
Ponieważ pewne przeszłe wydarzenia zostały przez właścicieli koni zapomniane lub nawet
nie były im nawet znane, nie mogły zostać uwzględnione we wcześniejszej anamnezie.
W niektórych wypadkach analiza przynosi całkowicie nowe punkty odniesienia, które przez zwykłe metody diagnostyczne nie zostały rozpoznane.

Doświadczyła tego również Elfrieda Köttner, kiedy próbowała zgłębić przyczynę ciągle powracającego chromania swojej klaczy Zedes.

Przypadek Zedes

Elfrieda Köttner i Rudi Blaumauer prowadzą ośrodek rozpłodowy koni noriker w Stössing (Dolna Austria). Elfi jest tam odpowiedzialna za kształcenie i trening swoich wychowanków, w dużej mierze pochodzących z własnej stadniny. Jej pasją jest jazda kowbojska. W scenie westernowej Elfrieda Köttner awansowała już ze swoimi ciężkimi końmi z roli outsiderki do stałej pozycji list rankingowych.
Największe sukcesy w zawodach odniosła z klaczą Zedes z hodowli noriker; na jej konto idą zwycięstwa i dobre miejsca w ciężkiej klasie reining, a nawet zwycięstwo w mistrzostwach Austrii.

Kiedy Zedes zaczęła utykać, a weterynarze nie mogli ostatecznie ustalić przyczyny jej chromania,
Elfi Köttner, która sama studiowała medycynę, zaczęła szukać alternatywy. Uczennica jazdy konnej zwróciła jej uwagę na instrumentalną biokomunikację.

Przeprowadzona analiza dała ostateczna wskazówkę: pęknięcie rzepki było oczywistą przyczyną poważnych ograniczeń ruchu klaczy. Elfi Köttner rozpoznała związek urazu z upadkiem, jakiego Zedes doznała na łące w wieku 2 lat. Skaleczenie kolana było wtedy co prawda badane, ale pęknięcia nie wykryto. Ponadto analiza wykazała u klaczy niedobór witaminy B, pasożyta mózgu oraz bezobjawową infekcję wirusem herpes.


Drugim przypadkiem ze stajni Köttner jest Franka, która swoim ciągłym zmęczeniem i brakiem sił przysparzała właścicielce trosk. Przy zmianie zębów z mlecznych na stałe młoda klacz skaleczyła sobie język.


Dobrze zagojona: o ranie ciętej
Franki świadczy jeszcze blizna
na spodniej części języka

Analiza QUANTECA® wykazała związek nie tylko z tym urazem, lecz również zaczynający się problem raka jelit, odpowiedzialnego oczywiście za zły stan ogólny klaczy. Poza tym, przez celowy wybór i sprawdzanie baz danych ustalono, że Franka była dosiadana na źle dopasowanym siodle i że jej 4 i 5 krąg szyjny przesunęły się w prawo. Diagnozę te potwierdził później osteopata, który skorygował kręgi.

W wyniku napromieniowywania przez QUANTEC® skaleczenie języka szybko się wygoiło, a późniejsze kontrole nie wykazały już więcej choroby nowotworowej. Koń prezentował się coraz bardziej żywotnie, a praca znowu sprawiała mu widoczną radość.

„Zgodności diagnoz osobiście głęboko mnie poruszyły“, opowiada Elfi Köttner, choć pozostała pewna sceptyczność wskutek niewyjaśnionej metody. „Dlatego był to z pewnością mój osobisty test, by przekonać się o niezawodności QUANTECA®, gdy przeprowadziłam analizę włosów z ogona Bruni. Chciałam wiedzieć, czy system potrafi naprawdę rozpoznać dawne wydarzenia i choroby; w terapii naszych koni stanowiłoby to ogromną zaletę.“

Przypadek Bruni

4-letni Bruni uchodził za konia z zaburzeniami i ciężkimi problemami psychicznymi i postępowanie z nim było trudne. Elfi Köttner uratowała go od pójścia na rzeź.

Dzięki cierpliwości i umiejętnościom jeździeckim udało jej sie krok po kroku zdobyć zaufanie konia. Jednakże w wieku 5 lat ten koń noryjski uległ ciężkiemu wypadkowi spadając 12 metrów w głąb studni. Był tam uwięziony wiele godzin, zanim w końcu - w spektakularnej akcji - wyciągnięto go dźwigiem z dziury w ziemi.

Zaskakujące było, że wypadek ten nie spowodował widocznych, wartych wzmianki okaleczeń zwierzęcia. Jednak mimo tego dwa lata później koń nie był całkowicie w porządku: cierpiał na brak apetytu, jego rozwój fizyczny nie był optymalny, podczas jazdy ciągle popełniał błędy taktyczne i zwracał na siebie uwagę nagłymi wybuchami temperamentu.

Elfi Köttner poddała włosy z ogona Bruni analizie przy pomocy QUANTECA® i otrzymała kompleksowy wynik. Sprawdzane bazy danych, między innymi z takich kręgów tematycznych, jak: homeopatia, kwiaty Bacha, osteopatia, sole Schüsslera i medycyna ortomolekularna, dały  w "Healing Sheet" - dwa lata po wypadku - następujące wskazówki:

- urazy w części lędźwiowej kręgosłupa
- stan zapalny w jamie ustnej
- nagromadzenie płynu w uchu wewnętrznym
- robaczyca
- brak minerałów i witamin

a pod względem psychicznym:
- strach przed śmiercią
- nienawiść i wściekłość


Powyższe wskazówki, dotyczące dolegliwości fizycznych, jak i zaburzeń psychicznych były jednoznacznie ściśle związane z traumatycznym przeżyciem wypadku.

Przesunięcia kręgów lędźwiowych kręgosłupa były oczywistymi skutkami wypadku, w którym koń zadnią częścią w dół spadł wgłąb studni. Nagromadzenie płynu w uchu środkowym można było wytłumaczyć wyczerpującymi próbami konia wydostania się z ciasnej dziury.

W analizie QUANTEC® wyszukał środki lecznicze, które można stosować w terapii przyczynowej problemu wyjściowego. Są to np. środki homeopatyczne, nosody, kwiaty Bacha i minerały.
Na podstawie znalezionych środków leczniczych terapeuta może wyciągnąć wnioski diagnostyczne.

Przykładowo, w wypadku Bruni, kwiaty Bacha Cherry plum i Holly stanowiły wskazówkę napiętego stanu psychicznego konia. Konie, które potrzebują Cherry plum, przejawiają duże napięcie wewnętrzne. Dają się prowadzić i ujeżdżać, lecz brak im spokoju i opanowania. Przyczyna tkwi często w złych doświadczeniach, jakich koń nabył w przeszłości.

Środek homeopatyczny Sanukehl Salm, używany dla uzdrowienia jelit, wykazał związek z robaczycą.


Znowu czerpią radość z pracy:
Elfi Köttner ze swoją norycką klaczą
Franką, która tryska zdrowiem.

 

QUANTEC® wyszukuje jednak nie tylko potrzebne środki lecznicze, lecz również czasy przeprowadzenia i trwania koniecznych napromieniowywań. Przekazywanie tych uzdrawiających wibracji pacjentowi dzieje się - jak i analiza surogatu - poprzez diodę z białym szumem, która stanowi serce urządzenia (p. Comed 08/2006).

Terapia Bruni polegała na dwukrotnym, dwumiesięcznym napromieniowywaniu poprzez QUANTEC®, w wyniku czego, mówi Elfi Köttner, zostały nawet usunięte blokady kręgosłupa bez dodatkowego leczenia osteopatycznego.

Bruni otrzymał dodatkowo Sanukehl Salm w postaci kropli dla uzdrowienia jelit. Celowe domieszki do paszy zapewniły wyrównanie niedoborów witamin i minerałów. Ta całościowa terapia pomogła Bruni uzyskać dobry ogólny stan fizyczny, przy tym koń stał się spokojniejszy i bardziej opanowany.

Dla Elfi Köttner jest teraz partnerem, na którym może ona polegać.

Wnioski

Niezależnie od obecnego statusu naukowego, konkretne przykłady i wyniki empiryczne dostarczają terapeutom podstawę, aby ocenić możliwości i granice instrumentalnej biokomunikacji w praktyce. QUANTEC®, dzięki różnorodnym możliwościom konfiguracji baz danych, stwarza optymalne warunki dla terapii całościowej.

 

Źródło:
http://www.quantec.eu

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY!!!
26. - 29.08.2019

     Zobacz szczegóły     
    

HTŚ®_Delph


HTŚ® Delph
Luminarium
WROCŁAW

  Zobacz szczegóły 

                                 

 

WARSZTATY_2019_Matela


Warsztaty 
WROCŁAW

20. - 22.09.2019 
Radiestezja i geomancja
  Zobacz szczegóły 
                                 

 

Quantec

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji