Andreas Korte, niemiecki botanik, współczesny badacz uznawany jest za kontynuatora badań dr. Bacha,  jego wielkiego następcę.

Nie tylko znacznie rozszerzył gamę dostępnych esencji, które pozyskuje z roślin Europy, Afryki i Amazonii, opracował także nowy sposób ich wytwarzania za pomocą geody krystalicznej, która nie wymaga niszczenia ani zrywania roślin.

Dotychczas opracował ponad 400 esencji.

W poszukiwaniu "materiału" na nowe esencje Andreas Korte przemierzył kontynent europejski, afrykański, Amazonię, Wyspy Kanaryjskie. 

Współpracuje z licznymi instytucjami naukowymi, organizacjami badawczymi, uczelniami, stowarzyszeniami i administracjami rządowymi.

Na długiej liście są m.in.: Ogród Botaniczny w Berlinie, Ogród Botaniczny w Tybingen, słynne ogrody królewskie Kew Garden w Londynie, Organizacja Inderena i Park Narodowy Amacajacu w Amazonii.

Wsparcia podczas badań nad skutecznością działania esencji udzielił Instytut Komunikacji i Badań Mózgu, Stuttgard.

Korte współpracuje z naukowcami, badaczami, poszukiwaczami z Niemiec, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Argentyny, Urugwaju, Japonii.  

W jego biografii jest także nasz swojski wątek: w latach 80-tych gościł w Polsce na zaproszenie dr. Drzymulskiego pioniera esencji energetycznych w naszym kraju.

Na całym świecie Andreas Korte prowadzi projekty ekologiczne: w Tajlandii esencja Tygrys wspiera proces reprodukcji zagrożonej wyginięciem populacji tygrysów.

Również w Tajlandi po tragicznym w skutkach tsunami w roku 2005 butelki z esencją Delfin posłużyły do stymulowania procesu samooczyszczania wód i regeneracji nabrzeża morskiego. Na Wyspach Kanaryjskich esencje kwiatowe łagodzą szok jakiego doświadcza ziemia w trakcie sezonowych pożarów.    

W Amazonii esencje ratują lasy deszczowe przed wyrębem i rabunkową eksploatacją. Na Ukrainę i do Japonii, z inicjatywy Andreasa Korte, wysłano tysiące butelek z esencją T1 pochłaniającą radioaktywność, które wspierają Naturę w regeneracji po katastrofie jądrowej w Czarnobylu i po tragedii w Fukushimie.

Korte prowadzi również aktywną działalność edukacyjną. W jego szkoleniach, kursach i warsztatach organizowanych w Europie, Ameryce Południowej i Środkowej oraz Japonii uczestniczyło już tysiące osób. Są to nie tylko kursy stacjonarne. Rokrocznie organizowane są na Wyspach Kanaryjskich seminaria z delfinami.

 

Uczestnicy warsztatów, kursów, seminariów. 

 

W 1994 r. w Petersburgu zorganizowany został pierwszy Kongres poświęcony esencjom orchidei amazońskich.

W roku 2010 w Portugalii nieopodal Lizbony odbył się kolejny Międzynarodowy Kongres Esencji Kwiatowych pt.: "Nowy wymiar leczenia" w którym udział wzięli czołowi badacze esencji energetycznych z całego świata. Zaprezentowano wówczas m.in. esencje z Europy, Australii, Himalajów.

Korte ma również na swoim koncie kilka publikacji książkowych. Dostępne są (niestety, na razie tylko w języku niemieckim i/lub angielskim): "Poradnik stosowania esencji kwiatowych" (Ratgeber Blutenessenzen), "Delfiny i Walenie - ich przesłanie i esencje" (Delphine und Wale. Ihre Botschaft und ihre Essenz) oraz najświeższa pozycja "Tajemnica esencji kręgów zbożowych" (Das Geheimnis der Kornkreisessenzen).

 

 

 

VIBRATION 5D


Kombinacja
VIBRATION 5D
Nowość !!!

  Zobacz szczegóły

                                 

 

WYPRZEDAŻ!!!


WYPRZEDAŻ!!!
Esencje
nowe i używane

        Zobacz szczegóły     

 

Esencje z Quanteca

 

EKO-NADAWANIE!

Esencje z Quanteca

     Zobacz szczegóły       
  

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
23 - 26.11.2020
     Zobacz szczegóły   
                                     

Sesje

     

BALANSOWANIE

systemu
energetycznego

     Zobacz szczegóły      
  

Test

 

WYKONAJ TEST
Samodzielnie
wybierz esencje
     Zobacz szczegóły       

  

WARSZTATY_2021_Korte


Warsztaty 
WARSZAWA

22. - 23.05.2021 

Esencje
kręgów zbożowych

  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji