Andreas Korte, niemiecki botanik, współczesny badacz uznawany jest za kontynuatora badań dr. Bacha,  jego wielkiego następcę.

Nie tylko znacznie rozszerzył gamę dostępnych esencji, które pozyskuje z roślin Europy, Afryki i Amazonii, opracował także nowy sposób ich wytwarzania za pomocą geody krystalicznej, która nie wymaga niszczenia ani zrywania roślin.

Dotychczas opracował ponad 400 esencji.

W poszukiwaniu "materiału" na nowe esencje Andreas Korte przemierzył kontynent europejski, afrykański, Amazonię, Wyspy Kanaryjskie. 

Współpracuje z licznymi instytucjami naukowymi, organizacjami badawczymi, uczelniami, stowarzyszeniami i administracjami rządowymi.

Na długiej liście są m.in.: Ogród Botaniczny w Berlinie, Ogród Botaniczny w Tybingen, słynne ogrody królewskie Kew Garden w Londynie, Organizacja Inderena i Park Narodowy Amacajacu w Amazonii.

Wsparcia podczas badań nad skutecznością działania esencji udzielił Instytut Komunikacji i Badań Mózgu, Stuttgard.

Korte współpracuje z naukowcami, badaczami, poszukiwaczami z Niemiec, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Argentyny, Urugwaju, Japonii.  

W jego biografii jest także nasz swojski wątek: w latach 80-tych gościł w Polsce na zaproszenie dr. Drzymulskiego pioniera esencji energetycznych w naszym kraju.

Na całym świecie Andreas Korte prowadzi projekty ekologiczne: w Tajlandii esencja Tygrys wspiera proces reprodukcji zagrożonej wyginięciem populacji tygrysów.

Również w Tajlandi po tragicznym w skutkach tsunami w roku 2005 butelki z esencją Delfin posłużyły do stymulowania procesu samooczyszczania wód i regeneracji nabrzeża morskiego. Na Wyspach Kanaryjskich esencje kwiatowe łagodzą szok jakiego doświadcza ziemia w trakcie sezonowych pożarów.    

W Amazonii esencje ratują lasy deszczowe przed wyrębem i rabunkową eksploatacją. Na Ukrainę i do Japonii, z inicjatywy Andreasa Korte, wysłano tysiące butelek z esencją T1 pochłaniającą radioaktywność, które wspierają Naturę w regeneracji po katastrofie jądrowej w Czarnobylu i po tragedii w Fukushimie.

Korte prowadzi również aktywną działalność edukacyjną. W jego szkoleniach, kursach i warsztatach organizowanych w Europie, Ameryce Południowej i Środkowej oraz Japonii uczestniczyło już tysiące osób. Są to nie tylko kursy stacjonarne. Rokrocznie organizowane są na Wyspach Kanaryjskich seminaria z delfinami.

 

Uczestnicy warsztatów, kursów, seminariów. 

 

W 1994 r. w Petersburgu zorganizowany został pierwszy Kongres poświęcony esencjom orchidei amazońskich.

W roku 2010 w Portugalii nieopodal Lizbony odbył się kolejny Międzynarodowy Kongres Esencji Kwiatowych pt.: "Nowy wymiar leczenia" w którym udział wzięli czołowi badacze esencji energetycznych z całego świata. Zaprezentowano wówczas m.in. esencje z Europy, Australii, Himalajów.

Korte ma również na swoim koncie kilka publikacji książkowych. Dostępne są (niestety, na razie tylko w języku niemieckim i/lub angielskim): "Poradnik stosowania esencji kwiatowych" (Ratgeber Blutenessenzen), "Delfiny i Walenie - ich przesłanie i esencje" (Delphine und Wale. Ihre Botschaft und ihre Essenz) oraz najświeższa pozycja "Tajemnica esencji kręgów zbożowych" (Das Geheimnis der Kornkreisessenzen).

 

 

 

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
26. - 29.08.2024
     Zobacz szczegóły   
                                     

WARSZTATY_2024_Korte


WARSZTATY 
ŚWIEBODZIN

22. - 23.06.2024 

Esencje Ocean,
Esencje kręgów zbożowych

  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Esencje z Quanteca

 

EKO-NADAWANIE!

Esencje z Quanteca

     Zobacz szczegóły       
  

WYPRZEDAŻ!!!


WYPRZEDAŻ!!!
Esencje
nowe i używane

        Zobacz szczegóły     

 

Test

 

WYKONAJ TEST
Samodzielnie
wybierz esencje
     Zobacz szczegóły       

  

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji