W latach 30 ubiegłego stulecia, słynny angielski lekarz dr Edward Bach odkrył szczególne lecznicze właściwości roślin.

Opracowany przez niego system 38 esencji kwiatowych znany jest i stosowany niemal na całym świecie. Bach odkrył esencje na krótko przed końcem swojego życia.

Gdyby żył dłużej, z pewnością kontynuowałby swoje badania.

Dzisiaj, po wielu latach odkrywamy prawdziwy wymiar jego pionierskiej pracy.

Terapia kwiatowa dr. Bacha, w międzyczasie, stała się integralnym elementem współczesnych metod leczenia.

Esencje kwiatowe stosowane są szeroko w świecie, a w niektórych krajach np. w Wielkiej Brytanii, na Kubie terapia dr Bacha jest częścią składową kształcenia medycznego.      

Badania zainicjowane w latach 30-tych ubiegłego stulecia przez angielskiego lekarza dr. Bacha nabrały dynamiki w latach 70 i 80. Powstało wówczas wiele esencji z roślin różnych krajów i kontynentów. 

Na początku lat 80-tych, Andreas Korte rozpoczął wytwarzanie esencji z pomocą nowej metody geody krystalicznej, która nie wymaga zrywania i niszczenia roślin.

W pierwszej kolejności, w roku 1984 powstały esencje kwiatów europejskich. Potem esencje kwiatów afrykańskich (z Wysp Kanaryjskich), w roku 1989 powstały esencje roślin lasów tropikalnych – orchidei amazońskich.

 

 
  Esencje kwiatowe wg. dr. Bacha 
 
   
  Esencje roślin dzikorosnących
  
  Esencje róż europejskich
  
  Esencje kaktusów

   Esencje orchidei europejskich   
  
  Esencje orchidei amazońskich
  
  Esencje roślin afrykańsko - kanaryjskich
 

 
 
 
   Esencje roślin owadożernych


 
Wkrótce potem pojawiły się esencje grzybów. W dalszej kolejności esencje kamieni szlachetnych, półszlachetnych, kryształów i metali. 

Wraz z esencjami grzybów odkryte zostały środki, które, w przeciwieństwie do esencji kwiatowych, sięgają głębokich warstw podświadomości, mają mocne właściwości oczyszczające.

 


   Esencje grzybów
 
  
 
  Esencje zwierząt afrykańskicheuropejskich 
  
  
  Esencje morskie 


Wraz z odkryciem esencji rosnących na drzewach lasów tropikalnych orchidei amazońskich otrzymaliśmy środek, który swym działaniem sięga daleko wyżej
ponad poziom warstwy emocjonalnej, wpływa na funkcjonowanie czakr górnych.

Zostało naukowo potwierdzone, że esencje orchidei amazońskich szczególnie dobrze nadają się do zastosowania w terapii bólu i do zwalczania infekcji.


W 1991 nastąpił fundamentalny przełom w historii wytwarzania esencji energetycznych: powstała pierwsza w świecie esencja zwierząt - esencja Delfin, zawierająca uzdrawiające właściwości tych żyjących na wolności, w swobodzie, dzikich zwierząt.
Była to istotna zmiana. Stało się jasne, że uzdrawiające właściwości można pozyskać  nie tylko ze świat flary ale także i fauny. Wówczas powstały esencje zwierząt Europy, Afryki,  Ameryki Północnej i Południowej.

   

  
   Esencje minerałów, kryształów, metali
  
   Esencje miejsc mocy, środowiska 
  
  Esencje planet
 
  Esencje kręgów zbożowych
 
  Esencja T1 (Tschernobyl)


Z kolei praca z delfinami i waleniami stała się dla Andreasa Korte inspiracją, impulsem do zainteresowania fenomenem kręgów zbożowych. Wraz z innymi badaczami z USA rozpoczął w 1996 r. badania nad formacjami kręgów zbożowych południowej Anglii. Wówczas też rozpoczęły się badania nad ich szczególnymi właściwościami. Także wówczas powstały pierwsze esencje kręgów zbożowych.

Od 1996 r. Korte regularnie odwiedzał kolejne formacje kręgów, kontynuował swoja pracę. Opracował ponad 130 unikatowych esencji tych „świątyń jednego lata” jak określa się formacje kręgów zbożowych, które dzisiaj stoją do naszej dyspozycji.

Pierwsze obserwacje wykazały jak niezwykłe właściwości mają te esencje.

W badaniach nad nowymi esencjami wspierał Andreasa Korte dr. Spitzer, niemiecki lekarz. Efekty tych badań po raz pierwszy udostępnione zostały szerszemu odbiorcy dopiero teraz, wraz z publikacją „Tajemnica esencji kręgów zbożowych” (Das Geheimnis der Kornkreisessenzen, 2010). Prezentują one całkowicie odmienne, nowe możliwości zwalczania chorób ciała i psyche.

Dzisiaj do naszej dyspozycji jest ponad 400 esencji ze świata fauny, flory, świata tzw. nieożywionego: esencje kamieni szlachetnych, półszlachetnych, kryształów i metali.

Wachlarz esencji poszerza się nieustannie.

Powstają esencje miejsc mocy - esencja piramid Cheopsa/Egipt, Chichenitza/Meksyk, Guimar/Wyspy Kanaryjskie) oraz  esencje środowiska - esencja wulkanu Teide z Wysp Kanaryjskich.

Jedyna w swoim rodzaju esencja T1 (Tschernobyl) opracowana po katastrofie jądrowej w Czarnobylu, pochłaniająca radioaktywność, służąca do regeneracji miejsc obciążonych smogiem elektromagnetycznym, skażonych promieniowaniem.


Esencje służą pomocą w leczeniu ludzi, zwierząt, roślin.
Wspierają odradzającą się po katastrofach ekologicznych naturę. 

Terapia z wykorzystaniem esencji energetycznych jest bardzo subtelna i delikatna
a mimo to wyjątkowo skuteczna. Esencje umożliwiają bardzo precyzyjne dotarcie
do źródła zakłóceń i jego eliminację. Pozwalają pracować na różnych poziomach zarówno fizycznym – ciała jak i bardzo subtelnych poziomach psychiki i ducha.

Esencje Andreasa Korte wykorzystywane są do leczenia ludzi, zwierząt, roślin, ratowania zagrożonego środowiska naturalnego.

Już teraz dostępne są opisy esencji orchidei amazońskich, minerałów i kamieni szlachetnych (część I i część II), esencje grzybów, esencji Delfin, Waleń oraz wybranych esencji kręgów zbożowych esencji Raj, Serce.

 

 

 

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
26. - 29.08.2024
     Zobacz szczegóły   
                                     

WARSZTATY_2024_Korte


WARSZTATY 
ŚWIEBODZIN

22. - 23.06.2024 

Esencje Ocean,
Esencje kręgów zbożowych

  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Esencje z Quanteca

 

EKO-NADAWANIE!

Esencje z Quanteca

     Zobacz szczegóły       
  

WYPRZEDAŻ!!!


WYPRZEDAŻ!!!
Esencje
nowe i używane

        Zobacz szczegóły     

 

Test

 

WYKONAJ TEST
Samodzielnie
wybierz esencje
     Zobacz szczegóły       

  

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji